Bal Sylwestrowy 2023/20024 w Spale, ośrodek Zacisze,  Natura Tour, (dawny ośrodek PKP), położony między Spalą a Konewką, impreza na 100 osób.

Atmosfera była bardzo dobra, pierwsze tańce rozpoczęły się jeszcze przed podaniem kolacji, muzyka w tle sprowokowała zabawę. Do północy jedna przerwa, cały czas tańce. W repertuarze przeważały piosenki z lat 80-90 tych, także standardy światowej muzyki, szczególnie utwory do tańca. Nie zabrakło walca, były tanga, były dwie polki, cha-cha, oczywiście lambada itd.

Utwory były ze sobą przemiksowane (bez przerw, do niektórych śpiewałem, kilka utworów instrumentalnych zagrałem na akordeonie).

Ciekawostką jest nietypowe ustawienie nagłośnienia sali. Kolumny umieszczone na środku i dwie nieco z tyłu zapewniło  bawiącym się na środku sali dobry dźwięk oraz  osobom siedzącym przy stołach możliwość porozmawiania.

Nagłośnienie o mocy 4500W RMS  (*)
składało się  7 kolumn głośnikowych: 
3 kolumny basowe i cztery szerokopasmowe (2x QSC k12 + 2x RCF 312A).

*-licząc moc głośników górnych było około 1kW na stronę, co pozwoliło na bardzo oszczędne wykorzystanie tych kolumn i duży zapas, co przełożyło się na wysoką jakość dźwięku). Jest to ważne, bo przy dobrym dźwięku na sali uzyskujemy dwie bardzo ważne sprawy: wyraźnie brzmiącą muzykę i selektywność przy jednoczesnym braku „hałasu”.

Poniżej próbka z ustawiania sprzętu przed imprezą. La Vie En Rose – akordeon, trochę dymu i światełka.